Na konšpiračnej vlne

Dve knihy - Muž, ktorý si pletl manželku s kloboukem a Škola ezoteriky…a hráme celosvetovú hru: „Skús chytiť vietor!“

Sociálna dilema,2020 opatrne odhaľuje, čo paranoidne zmýšľajúci konšpirátori už dávno vedia. „Ak za produkt neplatíte, produktom ste vy.“ V dokumentárnom filme sa dozviete, že sa predáva naša pozornosť, ktorú dávame sociálnym sieťam. Sociálne siete sú vedecký experiment, manipuláciou ľudskej psychiky cez matrix vytvorený umelou inteligenciou za účelom zisku zopár ľudských skupín. Využívajú zraniteľnosť našej psychiky proti nám. „Existujú iba dva priemysly, ktoré svojim zákazníkom hovoria „užívatelia“: nelegálne drogy a software. Potreba sociálnych kontaktov a uvoľňovanie dopamínu sú rizikom závislosti.“ Vyvstáva otázka, čo je vlastne realita vo fixácii na televíznu obrazovku, monitor, tablet či mobil?

Slobodné vysielače
Žijeme časy obmedzovania slobody, čas stigmatizácie, čas vojny v energo-informačnej rovine. Pod hrozbou samopalu s novou značkou COVID, nukleárnej zbrane hromadného ničenia.

Retro záhradná reštaurácia s nápisom KSČĽudia sú stigmatizovaní žltými hviezdami, pardon, žltými páskami označujúcimi miesto výskytu nákazy a zákazom vychádzania. Na dedine neekologickými materiálmi na umelohmotnú pásku neplytvajú. Jednoducho vyhlásia do rozhlasu z prvej republiky: „Tí, ktorí ste nakazení, dajte si tabuľku na bránu s nápisom KARANTÉNA.“ No a potom urazená predavačka, ktorej nič nebolo a nemohla ísť navštíviť ani dcéru do zahraničia kvôli podozreniu na ochorenie, sa rozčuľuje, že či je prašivá.

Demokraticky zvolená vláda s totalitnými metódami presadzuje dobro pre populáciu. Reakciou je, že éterom sociálnych sietí znejú po 30-tich rokoch slová piesní Karla Kryla s nadčasovými metaforami a vznikajú slobodné vysielače. A výsledkom v emocionálnej rovine je, že po 1000 rokoch nastáva zjednotenie národa – v hneve na vládu. Teda okrem tých z národa, čo žijú v strachu. Tých, čo sa pokakali pred predstavou smrti vo svojej hlave.

Pán s klobúkom v talianskej reštaurácii na Boa VistaMantry gentlemanov
V aktuálnej situácii vášnivých emócií môžeme hovoriť o celonárodnej karme. Niekoľko traumatizovaných detí dostalo moc a peniaze. Oni z celej duše odovzdávajú národu a zemi len to, čo vedia. To, čo je v nich. Všemocný, 2011 a aj takto sa vládne: Gentlemani, 2019.

A možno nastal čas si zamantrovať ako chlapec, ktorý stratil otca, aby ho našiel v inom mužskom vzore a spolu s ním zachránil svoj svet vo filme Temná vež, 2017:„Ja nemierim rukou. Ten, kto mieri rukou, zabudol tvár svojho otca. Ja mierim okom. Ja nestrieľam rukou. Ten, kto strieľa rukou, zabudol tvár svojho otca. Ja strieľam mysľou. Ja nezabíjam rukou. Ten, kto zabíja rukou, zabudol tvár svojho otca. Ja zabíjam srdcom.“

Každý má svoju úchylku. Niekto zachraňuje nespravodlivo obvinených – Spravodlivosť podľa Spencera, 2020.

Pád do 3.dimenzie
štyri knihy moderných románovNiektoré kompiláty konšpiračných teórií sa odvolávajú na aktuálnu situáciu v paralele so sériou filmov Hry o život, 2012 The Hunger Game. Erika pozerá všetky časti naraz – Hry o život: Skúška ohňom, 2013, Hry o život: Drozdajka 1, 2014, Hry o život: Drozdajka 2, 2015. Z tej hrôzy a vyplavovania stresových hormónov vypadáva výrok: „Keď sa kultúra života zredukuje na boj o prežitie.“ (2. časť The Hunger Game)

V ezoterike sa tomu hovorí pád do 3. dimenzie. Do Zlatého veku prejdú iba tí, čo sa transformujú v 5D.

Ak by ste radi vedeli, prečo sa celosvetovo nachádzame v aktuálne kríze a nevyrastali ste za socializmu na marxistickej ideológii výrazne kriticky nasmerovanej voči kapitalistickému zriadeniu, pomôže film Prací automat, 2019.
– Majetok, o ktorý v kríze prídeme, pripadne tým, ktorí v súčasnosti nenápadne skupujú nehnuteľnosti ako priestor na nové duchovné stánky.

Transformácia do vyšších dimenzií
Presviedčajú nás, že očkovanie je pre bežných ľudí také bezpečné ako Challenger. Nielen pre pamätníkov Challenger: Poslený let. Pritom: „Čo je raz v osude napísané, nemôže byť inak.“

Žltý bicykel na ulici v ŠtrasbourguAj dôležité stretnutia sú jednoducho naplánované osudom. Občas to vyzerá, že stretnutia občanov pred úradom vlády vyústia v Chicágsky tribunál.

Projekt Power, 2020 je jednohubka o superschopnostiach získaných drogou (pilulkou, nie očkovaním). A keď si odmyslíme základný psychologický motív záchrany dcéry (vlastnej cez nevlastnú) veľkým, silným a šľachetným otcom, tak nájdeme aj duchovné pravdy a princípy pre transformujúcu sa realitu.

Vesmírni ľudia
O čipizácii nielen vecí, ale aj ľudstva sa oplatí hovoriť s istou dávkou opatrnosti, lebo ten nasledovník Aštara Šerana, ktorý to tvrdil na prelome tisícročí, dovolenkoval vraj aj v psychiatrickej liečebni.

„Človek sa občas správa správne a nevyjde to. To ale neznamená, že urobil chybu.“ Kraj sveta, 2019 nie je iba o napadnutí Zeme mimozemšťanmi a záchrane ľudskej rasy, no hlavne o prekonávaní prekážok v sebe samých a spracovávaní detských traumatických zážitkov spojených so stratou mužského vzoru – otca.

nápis dreams na stene nad posteľou s vankúšmiČo je realita a čo sen?
Od masírovania mozgu rozporuplnými virtuálnymi príbehmi komerčných televízií a zdieľaných konšpiračných videí cez sociálne siete sa Erika odreaguje pri vzhliadnutí najnovších, oslobodzujúcich a najlepších katastrofických televíznych správ o klimatických zmenách a spotrebiteľskom formáte na Allatra TV bez zmienky o covide, tvárami bez rúšok na rozdiel od tých, čo odlákávajú našu pozornosť a potom zaspí.

***

Snívalo sa mi, že lekári klieštikmi na chodbe nemocnice nastavovali filter cigarety, aby bola menej škodlivá. Už som načisto zmagorená. No a potom vyjdem pred barák, ulice prázdne, iba vzdialený hypermarket plný. Ale tam nesmiem, lebo je čas vyhradený pre dôchodcov. A navyše, čo keby som sa nakazila? Hotové psycho.

Čo je realita a čo nie? Na konšpiračnej vlne a vo filme Dária?“ V tom depresívnejšom naladení nízkeho atmosférického tlaku vzduchu nádejou zostáva iba Prežiť svoju smrť. Film Old Guard: Nesmrteľní, 2020 nás zasa privedie k zamysleniu, či by sme naozaj chceli žiť večne, čím je to podmienené a čím sa za to platí.

„Nie je dôležité vonkajšie zdanie, ale úprimnosť k sebe samému.“ (niekto to povedal, ale z ručne písaných poznámok sa nepodarilo dešifrovať, že kto)

Zakčnieme v príspevku: Multikulturálny virtuálny svet filmov

1 názor na “Na konšpiračnej vlne”

  1. Pingback: Modré z neba na jeseň | Čarodejnica Zlatica

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore