Koncoročný pavúčik šťastia

Odraz západu slnka na skle kuchynePozorovala pavúčika v kuchynskom umývadle. Márne sa snažil vyliezť po hladkej nerezovej ploche hore. Pomohla mu s končiacim kalendárikom roku 2020.
„Šťastie kdesi uviazlo.“ pomyslela si. „Treba mu pomôcť.“

Samoterapia duše
A je tu zasa chvíľka v obraze. Séria rôznych filmov na inšpiráciu a tiež možnosť vedomej aj nevedomej samoterapie duše. V čase nežnej revolúcie nám v telke púšťali Angeliku – Markízu anjelov, aby sme sedeli doma. Dnes si môžeme cez televíznu obrazovku pustiť, čo len chceme a kedy chceme. Poďme teda od naivne chlapčenských akčných filmov k dievčensky romantickým. K tým miniseriálom, pri pozeraní ktorých zas a znova zažívame „Déjà vu“ ako v aj sériách od Zaklínača cez Čarodejnica navždy, Salvation až po Řád.

Kolumbijská telenovela z oblasti Karibiku Čarodejnica navždy naladí dovolenkovo. Turecká telenovela Dar je tu pre milovníčky ženských kruhov, s tým súvisiacimi zasväcovacími rituálmi a s vyextrahovaným výrokom: „Realita leží vždy pred nami, akokoľvek ju ignorujeme.“ Alebo radšej poetickejší: „Keď prestaneš odolávať svojmu srdcu a poddáš sa, zistíš, že i tie najbolestivejšie zážitky sú dar“. Lebo „Svedomie je tieňom srdca.“

udené koleno so zeleninovou prílohouZáplava dokumentárnych seriálov
Necháme ju nabudúce. Alebo žeby nie? Veď medzi epizódami vyššie popísaných telenoviel si možno odskočiť sa najesť Pouličná strava v Ázii alebo Latinskej Amerike, ponoriť sa do architektúry Nejpozoruhodnější domy světa, poupratovať podľa filozofie Marii Kondo (možno aj naozaj poupratovať a nechať si iba veci, ktoré prinášajú radosť, poďakovať každej veci za službu a naša budúcnosť sa presvetlí, lebo menej je tu a teraz a všetko sa dá roztriediť; ísť do brazílskeho Laboratória záhad, skúmať Prepojenie: Skrytú teóriu všetkého, alebo sa nechať upokojiť či motivovať – Velký průvodce meditací.

P.S.: Stále ťa milujem!
Všetky teenegerské filmy s Noah Centineo – či už Dokonalé rande, Sierra Burges je marná, Všem klukům, které jsem milovala, 2018, Všem klukům: P.S. Stále tě miluju naladia romanticky. Feel the beat alebo ako si pokaziť kariéru v jednom momente a každé drevo sa naučí tancovať. Stačí si povedať len: „Mákni!“ K tomu pribalíme 18 darčekov, 2020 – na každý rok jeden darček kúpený matkou pre nenarodenú dcéru. Vyzdvihnutie rodiny a tradície tak typické pre taliansku kultúru.

suveníry z Boa VistaHlboké pravdy očami nevinných
Kedykoľvek na otvorenie srdca kreslený Malý Princ, 2015 alebo Mauglí – príbeh džungle, 2018. Dojímavý Psí domov/Návrat domov, 2019 aj o nádhernej mačičke – pume, nielen vernom psíkovi či Posledný vládca vetra, 2010 ako krásna ukážka práce so živlovou mágiou na pozadí orientálnej filozofie, lebo dobro vždy zvíťazí nad zlom.

 

Ticho a odvaha snívať
„Všade bolo také ticho, že ľudia odrazu počuli sami seba premýšľať.“ – vložené do úst obyčajnej priemernej ženy v komediálne ladenom dokumente Death to 2020.

káva so srdcom v žltej šálkeOsvieži kúsok romantiky v Penzióne osamelých srdcí, 2019. „Nebolo by zlé vypadnúť až na Nový Zéland a šíriť svetlo poznania, prebúdzať radosť a lásku v duši, poskytovať psychickú podporu, inšpirovať a motivovať. No, ale to môžeme aj teraz, z domu.“

The Secret: Dare to dream = Tajomstvo – Odvaha snívať, 2020 je uvoľnením pre dušu a ubezpečenie, že synchronicita existuje. Ak máte sen a idete si za ním, určite sa splní. Akokoľvek bizarne. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga, 2020. Totiž – Život je ako plátno, 2020. Žijeme v ňom, čo si namaľujeme.

Šťastný nový rok, 2019 kedykoľvek aj na ktorýkoľvek Nový rok.
***
„No, a teraz všetko to sladké môžem začať chudnúť.“

1 názor na “Koncoročný pavúčik šťastia”

  1. Pingback: Multikulturálny virtuálny svet filmov | Čarodejnica Zlatica

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore