
Za zvuku badžán po facilitácii mäkkých tkanív môjho chrbta sme sa s fyzioterapeutkou večer počas najsilnejšieho splnu vybrali meditovať na detské hojdačky za bytovkou. Aj keď najlepšia meditácia je o tretej ráno, vtedy je totiž toxicita myšlienok najnižšia, precítila som v ten večer po dlhej dobe radosť a pokoj.
„To, čo naháňaš, nechytíš. Netlač rieku, tečie sama.“ (odpozeraný výrok v kamarátkinom statuse na gmaily)
Odvtedy uplynul celý lunárny mesiac. Pozerám sa na bochník Luny a uvedomujem si, že som opomenula štvrťročnú psychohygienu. Mohla by som sa chabo vyhovoriť na doslúženú vyklápačku a stratu esemesiek, ale neobstála by som ani sama pred sebou. Úžasné výroky totiž zaznejú denne a zarezonujú v duši v súlade s vnímavosťou voči dohodnutým znameniam v duchovnom svete. Stačí zozbierať papieriky za posledné mesiace.
Začnem teda výrokom Mily Haugovej zo semináru tvorivého písania: „Dôležité je dať do textu niečo zo seba, aby sa ten druhý mohol do textu naprojektovať. Až vtedy môže nastať kontakt.“ Kontaktujem vás.
Čo sa mi asociuje s pohanskými zvykmi v čase počnúc Valpurginou nocou sa už nedozviem, keďže som gélovým perom zachytávala súbežne tri prúdy myšlienok a táto sa stratila v astrálnej sfére, aby ju stiahol niekto iný. Druhú z tých troch vám rozvinutú ponúkam.

India, minulé životy, duchovia a manželka za 8 kráv
V máji sa z pobytu v Indii vrátila stála klientka a priniesla mi darček. Hinduistickú malu z rudrakšy, čo sú niečo ako u nás šípky. Je ich 108, čo je podľa indickej numerológie vyučovanej v školách – posvätné číslo.
– „Používa sa ako mantra a dostáva sa od učiteľa. Posvätí ju žiakovi a po smrti slúži ako vodítko po minulých životoch.“ – objasnila mi moja fyzioterapeutka a stali sme sa jedna druhej učiteľkou.
„Ublížiť ti môže iba ten, komu dáš tú moc.“ Jednoznačne tvrdí Zdenka, talentovaná frekventantka mojich numerologických kurzov a okrajom v Indii ešte zostaneme.
– „Mala si pravdu!“ – vybehla kamarátka z obchodu od pokladne.
– V čom? – nechápala som.
– No, v tom, že ten duch, čo chodí za mojou sestrou v noci, je nebohá mama jej muža. – vysvetľovala rýchlo a pohľadom sledovala, či zákazníčka vyložila už celý tovar na pult.

Pred časom mi rozprávala o tom, ako sestru v noci budilo nejaké strašidlo, ťahalo ju z postele, kmásalo za vlasy, bilo a nadávalo jej. Potom navštívila ženu-médium, ktorá jej sprostredkovala správu pre manžela od jeho mamy, nech sa nehnevá na svojho otca, že ona mu už odpustila. Situácia nočných návštev sa zmenila. Duch ženy ju s láskou hladí po tehotenskom brušku.
Medzitým sa bábätko narodilo a duch jej svokry ju chodí navštevovať v noci naďalej. Informácie o situácii mi kočka pravidelne referuje a trpiaca sestra vie, kde ma nájde, keď sa rozhodne situáciu riešiť cez chanelling a regresnú terapiu. Zajtra, o týždeň, o pár mesiacov, o niekoľko rokov, v budúcom živote alebo nikdy. Rešpektujem právo jej slobodnej voľby.
Zo sociálno-psychologického výcviku v júni mi okrem zážitkov so skvelými ľuďmi utkvela v pamäti poviedka „Johny Lingo a manželka za 8 kráv“ od Roba Parsonsa: Milovat proti všem předpokladům. O múdrom mužovi, ktorý vie, aký dôležitý je pre manželku pocit, že pre svojho manžela znamená viac ako posmech ostatných za zlý obchod. O múdrom mužovi, ktorý vie ako ukázať svetu, aká krásna je jeho manželka. O múdrom mužovi, ktorý vie milovať, vážiť si svoju celoživotnú manželku a urobiť z nej kráľovnú. Čo urobil indický chlapec zo svojej manželky? Možno sa dozviem nabudúce.

Japonská tekvica, milióny a tetris s nakladanými uhorkami
Všade sa rozpráva o kríze a mne z toho vychádza, že mnohí si z peňazí urobili svojich rodičov. Nedostatkom financií obmedzujú realizáciou svojich túžob rovnakým spôsobom ako im naplnenie detských snov nedovolili rodičia. Presne opačným, pozitívne motivujúcim výrokom je: „Ja rátam sumy len nad milión.“ Aj ja. V týchto dňoch prekračujem hranicu 3000 poskytnutých konzultácií. Zbohatla som duchom a podľa všetkého som sa po ôsmich rokoch stala už milionárkou. V korunách. O svoje materiálne bohatstvo som sa s láskou a spolupatričnosťou podelila s ostatnými chudobnými – s internetovým providerom, poskytovateľom telefonických služieb, prenajímateľkou priestorov, pekárom a v neposlednom rade aj bankou, zdravotnou, sociálnou poisťovňou a daňovým úradom. Niektorí medzitým schudobneli a začali inak hospodáriť s financiami. Štát zvýšil dane a pekár predáva rodinnú audinu. Pre mňa je podstatné, že svoj podiel chudobe som odviedla.
Ale – viete, kedy som pochopila, že sa mi začína naozaj finančne dariť? Keď na moje dvere zaklopala Cigánka a vtisla mi do ruky 5 eur.
– „To máte za to, že Vás telefónom otravujem. Vy mi vždy dobre poradíte a nabudúce by ste už nemuseli.“ – povedala mi úprimne.
Prišla sama od seba, pretože to tak cítila a dala mi viac ako si myslí. Cigáni (Rómovia) sú totiž indikátorom, alebo ak chcete – karmickým kladivom. Všetko skryté sa cez nich prejaví a ukáže na povrch.

Vkladám do prázdnej peňaženky päť eur a rozmýšľam, čo ešte treba dokúpiť k úrode zo záhrady a navariť.– „Japonci tvrdia, že každý má pripravené nejaké množstvo jedla, a keď ho zje, tak zomrie.“ – dozvedela som sa z dvoch strán. Od učiteľky jogy Jarky a od učiteľky arteterapie Slávky, krstnými menami Jarmila a Jaroslava. Týmto výrokom sme v našej domácnosti započali vegetariánske stravovanie. Pretože: „Rozdiel medzi radosťou a pôžitkom je taký, že radosť trvá dlho, no pôžitok je krátkodobý a vyvoláva hlad po ďalších pôžitkoch.“ (ospravedlňujem sa, zdroj som si zabudla poznačiť)
Momentálne fičíme na falošnej slepačej polievke a falošnej zemiakovej babe bez strúhania z oranžovej tekvice hokkaido. Život si osladzujeme čokoládovými muffinami a tento recept vyzerá tiež dobre. Zahrala som sa, ako každý rok, s nakladaním hojne urodených uhoriek a spadlo 41 plných riadkov tetrisu. Uhorky čistia obličky, čo by zástupcov partnerských vzťahov od strachu z budúcnosti. Nastáva koniec sveta vo vzťahoch a príroda nám dáva dary pre správne fungovanie fyzického tela v čase špecifickej psychickej záťaže.

„Arogance je parukou na duševní pleš.“ (Werich)
– „Prechádzaš do vyššieho manažmentu. Stáva sa z teba veštica-kaučica.“ – identifikoval ma spolužiak z výcvikov v regresnej terapii pôsobiaci na podnikateľskom poli a od kamarátkinej sestry som sa po zameraní domu a pozemku podľa tradičného feng šuej dozvedela, že o mne hovorí ako o pozitívnej motivátorke. Už len vybrať meno pre Školu mágie. Že? 🙂 Aby mi v rámci sebareflexie nenapršalo do nosa, tak názory z opačnej strany. Moje texty jedna redaktorka prirovnala k vyjadreniam Laca Borbélyho. No a iný muž, žiak Hellingerových rodinných konštelácií, ktorý má rád situácie pod kontrolou, mi dal spätnú väzbu na prácu s EFT. Vraj dôchodcovská technika: „Tak z nej zblbneš, až zabudneš, aký problém si mal.“
Vždy si rada s odstupom prečítam esemesku, ktorú som dostala na výcviku ako odpoveď na zadanie „Čo si najviac na mne ceníš.“: „Úsmev, takt, vedomie súvislostí, aké nemá nikto iný a to, že dokážeš rovnako suverénne byť kráľovnou spoločnosti ako byť neviditeľná a pritom spokojná.“
Lebo -„Nie je dobré, čo je dobré, ale čo sa ti páči.“ – preto sa teším na indickú deku s kašmírovým vzorom zo Střílek na Morave.
A nabudúce o Mestskom šamanovi, prvom ezoterickom porevolučnom románe a Posolstve protinožcov. Možno.