Prvý malý krok, ten najdôležitejší

ženský princíp

– „Mám pocit, že ubehol rok, a nie mesiac, od začiatku roka. Toľko udalostí!“ skonštatovala Klaudia.

– „To je predsa tá transformácia do päťdimenzionálnej reality.“ odvetila som s úsmevom.

– „Na všetko máš odpoveď.“ dočkala som sa.

Udalosti sa zhusťujú. Vyskúšala som si šoférovanie za všetkých nepriaznivých zimných podmienok,  aby som absolvovala výcvik v manažérskych zručnostiach, vyškolila iných v práci s energiami v časových líniách, zvládla skúšky, ktoré ukončím prezentáciou z praxe sociálnej práce budúci týždeň a mohla sa konečne venovať diplomovej práci. Dcéra zažila pripomienku minulého života v Londýne, aby zistila, že už nič nebude také ako pred tým. Manžel našiel vlastnú identitu a uvedomil si vlastnú hodnotu. A ja dnes prestávam odkladať to, čo je pre mňa najpodstatnejšie a to komunikácia samej so sebou.

Skúsme však retrospektívu celkovo.

Pred Vianocami som v poštovej schránke objavila nečakaný pozdrav tohto znenia:

Niť života

Nádherné, pokojné a láskyplné prežitie vianočných sviatkov – nech Vás i Vašich blízkych sprevádza atmosféra pohody, optimizmu, nech Vám nikdy nechýba láska, zdravie, nadšenie, pocit šťastia a pomocná ruka šťasteny… a nech sa každý deň nájde dôvod na radosť.

Zo srdca prajem všetko len to najlepšie a ešte raz ďakujem! Za pomoc spred asi piatich rokov počas jedného regresu: pomohli ste mi nájsť koniec nite v tom zamotanom klbku. Odvtedy odmotávam stále istejšie a sebavedomejšie a podarilo sa mi urobiť niekoľko smelých rozhodnutí a úžasných objavov!

Ďakujem za postrčenie – u Vás som urobila prvý malý krok. Verím, že ten najdôležitejší.

Srdečne Martina

Ďakujem neznámej Martinke za povzbudivú spätnú väzbu v decembri a u inej Martinky akceptujem jej rozhodnutie nechať jej vlastné klbko zamotané a pre tentoraz ukončiť pozemskú niť života prostredníctvom rakoviny v januári.

Len tam, kde sa stretne láska a prijatie, môžu rozkvitnúť kvety pomoci.

Predvianočného zhonu som sa tento rok (rok 2012) nezúčastnila. Koniec sveta v supermarketoch som nezažila ani fyzicky, ani emocionálne. Mentálne som pozorovala šum myšlienok mierne prehlušujúci prah agresivity, aby sa stratil v čase štedrovečernej večere, kedy doznieva pípanie posledných sviatočných želaní.

Môj skutočný Štedrý deň sa však odohral deň vopred – 23.12. Vianočne snežilo za oknom a predstava tradičného štedrovečerného menu neuspokojovala moju túžbu po zmene. Zvolila som mamin zemiakový šalát bez majonézy, ale s cibuľou zaliatou horúcim octovým nálevom s čiernym korením a soľou, nakrájaným vareným vajíčkom, varenou mrkvou a dvoma jablkami z jej bio-záhrady. Losos marinovaný v provensálskom korení bol vhodným a chutným doplnkom na sviatočnom tanieri.

Aj Murka mala štedrý deň. Spokojne spala pri mne na pracovných podkladoch. Po tom, čo si odjedla varených zemiakov lúpaných na šalát a pohrala sa s USB kľúčom.

Štedrovečerné veštenie
Štedrovečerné veštenie

Aby bola atmosféra dokonalá, jablkovú šupku som ostrúhala jedným ťahom, opatrne ju vzala do ľavej ruky, aby sa neroztrhla. Prešla som na chodbu a kľakla si na ľavé koleno tvárou k vchodovým dverám. Zatvorila som oči, skoncentrovala sa a hodila ju za seba. Túto vešteckú techniku využívajúcu silu vianočnej mágie som naposledy praktikovala pred  dvadsiatimi štyrmi rokmi. Chcela som poznať iniciály mojej veľkej lásky. Teraz som otázku formulovala inak. Nemôžem ju ale vysloviť, lebo by sa to nesplnilo. Čo myslíte vy, čo naznačuje symbol na obrázku?

Vždy sa mi páčilo japonské písmo. Až ma šťastie postretlo a text tohto typu sa mi dostal do mojej mailovej schránky cez blog. Aké však bolo moje prekvapenie po preklade – Gucci Outlet. Tak nič, možno nabudúce. V každom prípade správa mi pripomenula zahltenie vonkajšími udalosťami. Darovaný červený pracovný diár, červený mobil a červený rúž k môjmu konzervatívnemu vrchnému ošateniu mi predznamenáva aktívny rok 2013. Pre tento rok platí, že: „Každý z nás bol pre niečo zrodený, musíme zistiť pre čo.“ (Posledný vládca vetra)

„Ľudia si už tak zvykli, že nie vždy vidia, čo im naozaj chýba. Ak chcete urobiť skutočne niečo veľké, musí to byť ťažké. Len vtedy je to naozaj veľké. A pošlite to ďalej.“ (Trevor z rovnomenného filmu a románu Pošlite to ďalej)

Pretože čokoľvek urobíte, budete s tým žiť celý život, nie ba tento rok.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore