Dámska jazda – zlet čarodejníc

damska_jazda
Pozvánka na Dámsku jazdu – zlet čarodejníc

Tie, ktoré dostali pozvánku, tak tých sa týkal nasledujúci mail:

„Milé moje drahé,
priebežne sa ma prostredníctvom mailov, telefonátov aj osobne pýtate rôzne drobnosti, tak vám zbežný catering hromadne teraz posielam.

Inšpirácia darčekových prekvapení
Všetky, ktoré ste pozvané na oslavu mojej dvadsiatky po dvadsiatke, s pod názvom Dámska jazda – zlet čarodejníc, máte dar intuitívneho vnímania rôznym smerom, preto sa ma nepýtajte, aký darček by som chcela, jednoducho sa nalaďte. Ako som napísala Majke a telefonovala Irine: Tešia ma prekvapenia – jarný vánok, svit anjela, vôňa zeleného kvetu a príjemný úsmev, ktorý donesiete.

Avšak pre inšpiráciu – Už som dostala nádherný stojan na kvety, „zrkadielko, zrkadielko povedz že mi“, romantickú letnú kvetovanú blúzku a kabelku, hasiaci prístroj do auta, šáločky na kávu, stepovací stroj na cvičenie, striebornú retiazku, vonnú lampu „ruky, na ktorých smieš plakať“, atď. Ak nepijete alkohol, nenoste ho ako darček. Ak nejete zákusky, nenoste bonboniéru. Vsjo jasno!

Pre dámy všetkých znamení zverokruhu
Mnohé, ktoré sa u mňa stretnete, sa nepoznáte, ale spoznáte vďaka Lunárnemu dňu zrkadla. Ešte nevieme, kto bude zrkadliť koho a akým spôsobom, no vopred sa nad tým zamýšľať je zbytočné. Účasť ste potvrdili všetky rovnako naladené narodené vo všetkých znameniach zverokruhu: Vodnár, Škorpión, Blíženci, Baran, Ryby (plus ja), Kozorožec, Panna, Lev (dve Levice), Strelec, Býk, Váhy a uvidíme, koľko dám príde z piatich pozvaných Rakov (plus dcéra, ak sa rozhodne). 😉

Čo sa týka vášho povinného oblečenia na oslavu, vítané je to pohodlné – jednoducho niečo medzi negližé, teplákmi, pionierskou uniformou, kostýmčekom a koktejlkami. Dôležité je cítiť sa dobre.

Čo sa týka výzdoby interiéru – nie, žiadne balóniky vás vítať fakt nebudú. To odo mňa nechcite. Ešte možno nejaká tá girlanda, ak ma čosi osloví, ale inak vás srdečne otvorím svoju náruč a bude u nás krásne vďaka vašej prítomnosti aj bez čačiek. Rozmýšľala som zapáliť sviečky, ale z bezpečnostného hľadiska, možno ani to nie.

Jedz koľko vládzeš bez diéty
Niektoré ste ma upozornili, že budete s príchodom meškať. Beriem to, že to tak má z nejakých príčin byť, aby sme sa začali schádzať postupne v skupinkách. Pokiaľ nestihnete prvé zakrojenie marcipánovej torty o 16,00 hod., nevadí. Lahodný kúsok sústa torty od Janky minimálne školou zaneprázdneným a posledným prichádzajúcim – Jíre, Ľubici a Inke odložíme. Dupľu si vyberiete konzumáciou excelentných zákuskov.

Privítací drink ochutnajú aj šoférky (Klaudiu som už upozornila), aspoň sa nebudú ponáhľať domov. Jediné, čo si môžete vybrať (napíšte mi vopred) je druh prípitku. Ak máte nejaké špeciálne požiadavky typu: Boule zvané ľadový medveď s obsahom jahody so šampanským a vodkou, kokosový likér s mliekom; z nealko-nápojov: prírodná šťava z granátových jabĺk, bylinkový čaj so zmesi bylín natrhaných za najsilnejšieho splnu v roku, vysokohorská káva vysokých vibrácií, ap. napíšte. Ak trpíte alergiou, napíšte tiež.

Strava bude studený bufetový stôl s názvom – Jedz, koľko vládzeš a diéta podľa Mačingovej (oznam pre Stanku) v sobotu na oslave neplatí. Ak máte nejaké špeciálne požiavky typu: Trojhranky z hermelína zdobené hroznom a ešte niečo naviac, zeleninový šalát s krevetami, či doska slovenských a zahraničných syrov s ovocím a orechami – pošlite recept, požiadavky, ak bude v mojich možnostiach, zabezpečím.

Pohárov, tanierov a príborov je snáď dostatok. Ak by nie, tak tie plastové doplnky a holé ruky to istia.

Nevyčerpateľné ženské témy
Program si zabezpečujeme sami. Ezoterickým témam sa pravdepodobne nevyhneme a pripojiť sa je dobrovoľné a nepovinné. Obľúbenými témami v kruhu Eva, Babča a ja je téma švagriná. Nevyčerpateľná téma manžel, partner, priateľ, milenec osloví každú z nás a ďalšie návrhy na kreatívne strávenie večera v podobe netradičnej tomboly, komunikácie s vílami a škriatkami a country-karaoke prijímam do piatkovej uzávierky. 😉 Platí pravidlo – Čo nechcem, aby robili mne, nerobím iným.

Záverečná je vtedy, keď si ju urobíme. Miňu, s ktorou pripravujeme Školu mágie tretieho tisícročia, čakám na druhý deň na afterpárty.

Šťastnej oslave zdar! Teším sa na vás!
Zlatica

Ps: Pokiaľ sa stane, že vás cesta životom zavedie inam ako ku mne v sobotu 10.3.2012, stačí, keď mi to oznámite. Cesty osudu sú nevyspytateľné a všetky aj tak nakoniec raz skončíte u mňa. “

Pss: No a teraz po oslave sa môžete tešiť na obrázky s receptami.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore