Skúste si niečo želať!

Panoptikum - rozlúčka
Panoptikum – rozlúčka

Pragmatická mama pleje v záhrade, romantický otec pozerá Annu zo Zeleného domu a ja rekapitulujem najsilnejšie interaktívne momenty posledného štvrťroka.

Jedna nedočkavá klientka odvoláva účasť aj na poslednom seminári, lebo jej zavraždili syna a ja jej „gratulujem k mŕtvole“.
– Pán Boh ťa ochránil. Už si mohla byť v médiách aj ty. A je úplne jedno v akom slova zmysle.“ skonštatuje učiteľka jógy.

Druhý zrútený klient podmieňuje nepodanie žiadosti o rozvod priznaním manželky o všetkých neverách. Jeden manžel mojej kamarátky počin komentuje: „Ľudia sa zabávajú všelijako a iný manžel inej kamarátky zjednodušuje: „To už jej rovno mohol povedať – vypál mi!“ Kamarátka s parohami zaklincuje príbeh odkazom jej parohatého manžela: „Do žien a do melónov nevidíš.“

Jeden muž mi počas slnečnej jazdy na koni hovorí o božej prozreteľnosti, druhý prednáša počas praskania ohňa v krbe vianočného domčeka o psychickej kriminálnej činnosti náboženských učení, tretí mi píše, že mi praje, aby som milovala a bola milovaná, štvrtý rešpektuje, že som túžila byť sama a hneď vzápätí navrhuje stretnutie.

S jednou kamarátkou si plánujeme diskotéku a ona skolabuje do pacientky nemocnice, druhá kamarátka je rada, že nás vidí a posiela nám svetlo do života, tretia mi zanechá pocit frustrovanej manželky: „Ženu treba vystaviť v sekretári a občas pustiť vycikať.“ a štvrtá kamarátka ma objíme a povie: „Som rada, že si.“

Žijem zvláštnu dobu, pracujem málo, pritom veľa riešim a vidím, že iní veľa životne podstatného riešia. Ženy sú balzamom pre moju dušu. Mužom nerozumiem. Ale som rada, že všetci okolo mňa v tejto dobe roztápajú pancier pred srdcom a steká cez oči neznámo kam. Cítim sa ako pozorovateľka vonkajšieho sveta, ktorý v hrubohmotnej realite dokončuje mnou predpovedané scenáre. Cvičím sa v trpezlivosti a čakám, kým dosadnú a puzzle do seba zapadnú.

Správa západu slnka
Správa západu slnka

„…a ty si potom vstala a odišla so skupinkou neznámych ľudí, ktorí Ťa zaujali oblečením, spevom a prejavom radosti zo života….až keď si odchádzala, zaujalo ma Tvoje oblečenie…taký indiánsky štýl-viem, že boli hnedej farby/niečo podobné ako mala na sebe Rybana vo Vinetuovi…“ píše mi jasnovidná kamarátka svoj sen.

Ahoj,
ďakujem za sprostredkovanie správy. V čase, kedy sa ti so mnou snívalo, som bola na jógovom sústredení (indická filozofia), kde sa veľa spievalo. V jednej meditácii som sa preniesla do Ázie a videla, že nastal čas vyriešiť si jednu z inkarnácii v Japonsku a biele nalíčené tváre z tvojho sna poukazujú na život gejše. Momentálne mám na sebe už pár dní hnedé oblečenie a môže pôsobiť ako indiánske, cítim sa v ňom dobre. Tvoje sny mi vždy dávajú znamenie, tak ti ďakujem za to aktuálne. 🙂

Minulosť, prítomnosť aj budúcnosť v jednom okamihu prelínania sa. Strata lineárnosti času v prospech vedomého momentu imaginácie. Každý nielen deň, ale i okamih prechádza v ambivalenciu iného a plány končia skôr ako začali. Kolo života sa točí. Skúste si niečo želať!

2 názory na “Skúste si niečo želať!”

  1. je smutné, ak niekto obdarený inými schopnosťami postráda schopnosť používať správne svoj rodný jazyk 🙁 veľmi smutné…

    1. Tak sa mi uľavilo! Pokiaľ je komentár len k formálnej a nie obsahovej stránke, som spokojná. Samozrejme, bola by som rada, keby ľudia boli veselí alebo aspoň spokojní, keď čítajú moje príspevky. Mám návrh – dobrovoľná jazyková korektúra slov (nie tých nárečových výrazov, tie si ponechám) odstráni smútok a prinesie radosť. Hm?

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore