Neľutujem…

drahokam
drahokam

Naposledy som si zadefinovala s vyprataním a vyčistením pivnice, očistiť aj podvedomie. Deje sa tak. Čistím a tvorivou vizualizáciou programujem svoj život. Spoločne s kamarátmi vypratávame a okrem ostatného v pivnici nachádzame kožené boxovacie vrece, Leninove spisy a výtlačok z Polnočného denníka od Matkina medzi Školou gitary pre Ľudové školy umenia a notovým zošitom ľudových piesní. Ľudový liečiteľ mi následne pred krvavým bankovaním maminho bolestivého chrbta pripomína ako sa v záhrade hľadá vodný prameň ohnutými zváračskými drôtmi. Označujem vhodné miesta na kopanie studne, vyberám sa zasa do sveta a spievam s vetrom vo vlasoch a spolu s hlasom v autorádiu: „ja neľutujem ani jedinú chvíľu s tebou, ani chvíľu s tebou

***

– „Zavolajte mi neskôr, práve šoférujem.“ chcela som rýchlo zrušiť telefonát cestou na žúrku finančných maklérov.
– „Rada by som vás obdarovala. Mám knihu po mojom zomrelom otcovi Čarovná moc bosoráctva. Ja neviem, čo s ňou, s ostatnými vecami áno, ale s touto nie a vy budete vedieť.“ zaznel jemný hlas v telefóne.
– „Úprimnú sústrasť a ďakujem.“ usmiala som sa. „Zastavte sa v pondelok. Viete kde?“ uistila som sa a zrušila hovor.

***

Kapitola XIV. Ako sa vyhnúť neželaným milencom

Mnoho potenciálnych partnerov, do ktorých by sa bosorky mohli zaľúbiť, kladie bosoráctvo na zoznam tých vecí, z ktorých sa do očí ženám vysmievajú, a samozrejme žiadny takýto muž, čo sa vedome vysmieva z bosoráctva, nie je pre vás vhodný manžel.

Skúste od seba udržať čo najďalej takých mužov, ktorí neveria v mágiu, pretože budete s nimi v otvorenom nepriateľstve (nie sú to muži hodní nasledovania), ale myslím si, že sa o tom rýchlo presvedčíte aj samé, že práve títo muži trpia na scvrknutie mozgu. Je to typ „verím tomu, čo vidím“. Takže si dávajte pozor, keď budete robiť obrad veštenia budúceho muža. 

Pozdrav čarodejnice
Pozdrav čarodejnice

Ak sa zaoberáte nejakú dobu mágiou, je veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr prídete na to, tak, ako aj ostatné bosorky, že nikdy nemôžete byť šťastná ako obyčajné ženy, ktoré sa vydajú za poriadneho muža, ktorého onedlho vymenujú za námestníka riaditeľa nejakej veľkej firmy. Je vám úplne jasné, že utorkové partie bridžu sú pre vás nudné, už keď na ne iba pomyslíte a nepriťahuje vás ani kurz šitia.

Dámy, ktoré sa zaoberajú mágiou, bývajú nekonformné a ich spôsob života, či už sú vydaté alebo nie, je trochu zvláštny, či neobyčajný. V bosorkách sa skrýva sila a nezávislosť, takže iba veľmi neochotne sa podriaďujú nudným domácim prácam, keď majú možnosť si zaobstarať peniaze na cestu okolo sveta, spolu s inými bosorkami.

Bosorky nie sú schopné vydať sa za neokrôchanca, podľa ktorých musí byť žena ozdobou domova. Stať sa takouto ozdobou, to je spojené s množstvom povrchných vecí a môžem povedať, že medzi takéto veci bosoráctvo určite nepatrí. Ak sa predsa len náhodou bosorka vydá za muža takéhoto druhu, ktorý pochádza zo starej školy, nakoniec sa k nemu bude stavať nepriateľsky, čo môže spôsobiť vážne problémy. Takéto ženy často vykročia na nesprávne cesty a utláčané bosorky sa často bez rozmýšľania dajú zlákať čiernou mágiou a takto trestajú neverných manželov.

Aby ste sa vyhli takýmto mužom, držte sa ďaleko od miest, kde sa tiesni veľa ľudí. Základné pravidlo je nepracovať v poisťovacej spoločnosti, v banke a nebývať v malom mestečku. Bývajte v najživšej časti veľkého mesta a nechoďte často na také miesta, ktoré priťahujú zastaralo zmýšľajúcich mladých právnikov, burzových maklérov a počítačových odborníkov. Nájdite si také miesto, kde sa môžete stretnúť s mužmi, ktorí sa k vám hodia.

Ak už vytvoríte okolo seba okruh dostatočne spriaznených priateľov, počkajte na deň svätého Valentína a zistite si, kedy sa vydáte za toho „pravého“.

Na svätého Valentína odídete z domu skoro. Ak bude prvé zviera, ktoré uvidíte biely pes, vydáte sa už v nasledujúcich týždňoch. Ak najprv stretnete čiernu mačku, je možné, že sa nevydáte nikdy.

***

Zamilovanosť a zviazanie lásky mágiou

Ja, cierny kocúr a psychoterapia
Ja, čierny kocúr a psychoterapia

S láskou som si v tej chvíli spomenula na moju čiernu mačku Murku a tiež na MMS-ku prítulného čierneho kocúrika, ktorú mi poslala Ina Iná. Odložila som knihu od Phra Rajsuthaja. Je rozhodnuté. Na Valentína ani čakať nemusím. Rituál je nepodstatný. Dostala som odpovede na iné moje nevyslovené otázky cez slová v texte.

„Zamilovanosť je iba projekcia.“ zrekapitulovala som cestou zo žúrky jednému Vodnárovi v hlbokej manželskej kríze s červenou šnúrkou na ruke poznatok zo štúdia psychoterapie. „Choroba, s ktorou dvaja vstupujú do manželstva sa dá liečiť.“ zasmiali sme sa. Aj keď si nemyslím, že s každým mužom so šnúrkou proti urieknutiu sa dá príjemne porozprávať, tento má aspoň indíciu muža, ktorý sa hodí do skupiny spriaznených priateľov bosoriek a bosorákov.

Zároveň som si položila otázku, čo asi fascinovalo nebohého  pána otca na knižke čarodejníckych receptov patriacich do starej školy nižšej mágie, kým som nedočítala kapitolu a natrafila som na záložku na strane s názvom XVII. kapitola Niekoľko chýrnych kúziel pre mužov:

Viažem tento uzol, aby som
Dostal do osídel
(meno vyvolenej) srdce.
Aby nevedela spať ani oddychovať
Kým nepríde ku mne.

Celý rituál neprezradím a ani ostatné pikošky. Nalistujte si. 🙂 Prípadne ak prahnete po rituáloch, tak si nejaké tvorivo vymyslite. Pamätajte však každé zviazanie uzlov lásky sa bolestivo rozmotáva počas rozvodu alebo v okamihu smrti. A v tomto konkrétnom kúzle je ich 12. Dvanásť ako mesiacov v roku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore