Novembrová sebareflexia

Arteterapeutická Koláž môjho života
Koláž môjho života

V tarotovom denníku som si dnes ráno poznačila k tarotu dňa XXI Svet v prevedení Elfen Tarot „dokončovanie, triedenie informácií a kontaktov“, tak posledný deň v mesiaci využijem na vymazanie stoviek esemesiek z mobilu a napíšem konečne pre psychohygienu mojej psychiky vítanú novembrovú sebareflexiu.

Fíha! Pozerám, že správy nemazané od konca mája so správou o rodovom prekliatí, ktoré sa nekonalo, lebo príčina problémov je v psychickej rovine. V oblasti archetypov v danom rode.

Rodinný systém a rolky toaletného papiera

– „Ten Brad Pitt, keď ho nalepím na toaleťák, tak sa vôbec na seba nepodobá.“  Uvažovala som doma nahlas.
– „Myslím, že kohokoľvek, koho nalepíš na toaleťák sa na seba podobať nebude.“ Prišla odpoveď od manžela.

Na vysvetlenie – rolka toaletného papiera mi slúži ako podklad na figúrky rodinného systému. Nie, neznamená to – seriem na celebrity (aj keď možno aj to) – skôr správam sa tvorivo, ekologicky a ekonomicky v súvislosti s pracovnými pomôckami. Vytriedila som staré časopisy. Švagriná za ich odovzdanie do zberu dostane zopár roliek plného toaletného papiera a tie prázdne s nalepenými obrázkami z časopisov sa stávajú aktérmi v odhaľovaní energo-informačného poľa celých rodov. Časť informácií o tom mojom po praslici ste si mohli prečítať v predchádzajúcom príspevku.

Obraz s názvom Tieň môjho detstva, dospelosti a staroby realizovaný arteterapeutickou technikou
Tieň môjho detstva, dospelosti a staroby

Leto s kurím okom
Tohtoročné tropické horúčavy sa mi podarilo preležať vonku v záhradnom altánku. Dopriala som si po rokoch ideálnu dovolenku plnú ničnerobenia. Lebo som ledva prekrivkala pár metrov. Ale po poriadku.  Už asi 5 rokov zbieram čiastkové správy od ľudí zdatných vo svojom odbore, či už majú na dverách napísaný titul MUDr. alebo sú častovaní pojmom „šarlatán“, že môj zdravotný stav je potrebné riešiť. Zvolila som konzervatívnu liečbu.

„Hrot namierený na srdce ti bráni vykročiť vpred“ počula som z viacerých strán, tak som šla k obyčajnému človeku so základným vzdelaním v tomto živote a nevedomými skúsenosťami praktika v tradičnej čínskej medicíne z minulého života. Počas prvého stretnutia som pocítila po akupunktúre oživujúcej predkolenie a členok nápor prekrvenia na srdce a veta jedného šarlatána „Nemôžem urobiť zásah priamo na nohe hneď na prvýkrát, lebo mi skolabujete.“ Získala reálne kontúry.

– „Vy tu máte neliečené kurie oko!“ našiel miesto, ktoré bolí, počas druhého stretnutia. Dajte si urobiť snímok, nech viete, kam siahajú jeho korene a vypáliť ho. “ Dala som si. Vypáliť ho. Prvý aj posledný raz v živote. Miestna ambulancia totiž nedisponuje lokálnou anestéziou. Keď mi fyzioterapeutka našla v knihe akupunktúry mapu chodidla a ukázala na oblasť srdca, v ktorej žilo parazitujúce oko s koreňmi, mozaika nadobudla obraz.

Pomaly začínam chodiť, odznova a nanovo idem dopredu.

Akvarelový obraz s názvom Most cez prekážky maľovaný arteterapeutickou technikou
Most cez prekážky

Telepatické vlny a duchovná príčina chorôb
Kohokoľvek v tomto období skontaktujem, tak sa lieči z chrípkového vírusu. Nič prekvapivé, vnímam už pár dní čistejšie telepatické vlny bez myšlienkového smogu a vynikajúco sa mi tvorí aj teraz, dva dni po splne. Ak uprednostním racionalizáciu ako najvyspelejší obranný mechanizmus a popriem existenciu nejakých neviditeľných a exaktne nemerateľných telepatických vĺn, tak nič nevnímam. Vyberte si. Ale, skúsme z iného súdka – aký význam vôbec má chrípka z filozofického hľadiska? Aký význam v živote človeka má choroba? Všetko má hlbší zmysel a budúcnosť vidím v etikoterapii – pochopení duchovnej príčiny chorôb.

Energetické útoky a škola mágie
Zľahka sa však dotknem témy energetického útoku. Pred časom, konkrétne začiatkom jesene v posledný krásny teplý a slnečný deň v tomto roku, som zažila akýsi predchrípkový stav. Bolesti  neidentifikovateľného typu mi boli známe, aj keď napadli iné časti tela ako takmer pred rokom. Hrubé vibrácie vyprážaného bravčového rezňa z predchádzajúceho dňa naviazali na seba energie, ktoré som už dávno nezažila. Až prišlo vysvetlenie: „Docvaklo mi, že nám poslali jed.“ Nasledoval popis útočiacich a analýza motivácie. „Nepodnikaj žiadne ochrany, zvýši to iba ich agresivitu, radšej si spracuj… a ja si spracujem…“ Uľavilo sa mi. A tento motív možno rozoberiem podrobnejšie niekedy inokedy.

Portrét ženy maľovaný technikou ľavej a pravej hemisféry
Portrét maľovaný ľavou a pravou hemisférou

Grupák esemesiek
Začiatok leta spája s neskorou jeseňou viacero spoločných faktorov – veľa intelektuálnej práce; súbežne škola, ktorú študujem a skúškové obdobie; prednášky, ktoré prednášam a choroby. Klaudia mi napíše, že niekto chce cez EFT odstraňovať obsedantno-kompulzívnu poruchu a o pár mesiacov to jednoducho „face tu face“ prevediem. Niekto zmenil prácu, niekto nenašiel odvahu a dcéra v tej svojej akosi vyzrela a dospela. Ďalší zažil po rokoch, čo je to „grupák vo vlaku“ a iný riešil svoje postavenie v mileneckom trojuholníku. Mnohým sa sníva o tehotenstve a niektoré reálne rodia: „Po dobrodruznej ceste na svet som konecne dnes prisiel medzi vas. Podla lekarov som zdravy, podla hlasu silny a podla mojej mamy – najkrajsi na svete.“

Súčasnosť po konci sveta
Román po konci sveta som stále nedokončila, aj keď vraj koniec sveta sa blíži. Namiesto strachu si v jeho predvečer príjemne posedím s kamarátkami, pripravím sa na transformáciu a dopíšem ho snáď po konci sveta. Vlastne – píšem ho už teraz. Čas meriam dianím, dôležitými udalosťami svojho života – časom Kairos. Smerujem k integrovanému spirituálnemu spolužitiu, lebo pozerám na svoju rieku života z výšky. Kvapka padajúca do nej sa gravitáciou síce spomaľuje, ale oslobodením od minulosti postupujem k plne vedomej mysli, tým zmenšujem hmotnopriestor a prestávam byť dinosaurom pre Matku Zem. Toť poetické zhutnenie metafyzických myšlienok jednej z prednášok Psychotronického kongresu.

Skrátka – Dôležité je žiť tu a teraz, lebo minulosť, prítomnosť a budúcnosť pomaly stráca opodstatnenie a stáva sa jednou súčasnosťou. Tak poďme žiť!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore