Cesta domov ešte ďaleko

Nafúknuté balóny zlatej farby v tvare číslice 60 pred fialovým závesomVirtuálna realita od čias Platba 24/7, resp. Prostredníci, ubehla riadny kus cesty. Cesty, ktorá ešte pred tridsiatimi rokmi znamenala sci fiction. Dnes je skôr otázne, čo je realita a čo fikcia aj v snímke Serenity.

Postapokalypsa
Počas celoštátnej dovolenky pod zámienkou preventívnych opatrení pred pandémiou si Erika kráti čas sledovaním postapokalyptických filmov z nadhľadu ako Stroj času a postapokalyptických seriálov. Štyri rasy v dobe po konci sveta by mohli pokojne byť obrazom zmutovanej ľudskej rasy. Preopakuje si, že je nebezpečné byť divergentnou ako vo filme Divergencia. Pozrie si odkiaľ a kam sa posunula éra hippie cez filmy Vlasy, Vtedy v Hollywoode a zaspomína na sledovanie pretekov Le Mans ešte cez elektrónkovú obrazovku televízora.

***

Zánik civilizácie
Uvedomuje si, že čítaním a pozeraním sci-fi žánru, sa jej uľaví na duši. Predsa ich len píšu kolegovia vizionári. Na jej veľké prekvapenie z desiatich spôsobov ako zanikne naša civilizácia je zasiahnutie Zeme meteoritom na jednom z posledných miest ako aj ostatné vesmírne javy a to aj napriek tomu, že taký „šuter“ preletí okolo našej planéty 13.4.2029. Na prvom mieste likvidácie ľudstva je syntetická biológia, tesne pred umelou inteligenciou. Ale pokiaľ nie je v streche diera, je všetko v najlepšom poriadku.

***

Tachometer s časom 8:13 a počtom kilometrov 177717Proroctvá pre tretie tisícročie
Súdny deň Zeme? Nie je otázkou či, ale kedy! Hovoril o tom Nostradamus, Edgar CayceSpiaci prorok so 14000 stranami zaznamenaných vízií, Jasnovidná Vanga, hovorí o tom Lazarev a to v čase, kedy sa matička Zem ozýva v kontrakciách zemetrasení v skracujúcich sa časových úsekoch. Už si len počkať na pôrod. Možno nás čaká budúcnosť, akú na jógovom sústredení prorokoval jógový guru Swamidži: „Kto nebude mať do roku 2024 svoju zem na obrábanie, bude stratený.

Odhliadnuc od kobyliek, požiarov, pandémie a pribúdajúce množstvá satelitov vo vesmíre pre pokrytie každého kúsočka zemského povrchu, Erika nadobúda dojem, že scenármi zo sci-fi filmov jednopercetná elita ľudstvo pripravuje na realitu v budúcnosti. „V miere svojej vedomosti pracujeme na seba, v miere svojej nevedomosti pracujeme pre iných.“ Alebo ako sa vyjadril jeden mizantrop: „Vakcína na očkovanie proti vírusu je už vymyslená a zaočkujú nás ňou spolu s očipovaním, aby nás mali pod kontrolou.

***

Mechanická hračka na baterky v podobe vtákaNevysvetliteľné záhady a konšpirácie
Je otázne, v akých podmienkach a kde žijú naozajstní géniovia a tiež, akou bránou do nevedomých svetov, alias traumatickou skúsenosťou, prešli. Ona si obľúbila videá s Michio Kaku ako napríklad Nevysvetliteľné záhady a mystéria. Osviežila si informácie o tajných spoločenstvách, pozrela neobjasnené akty NASA natočené vďaka sietí satelitov, Spoločnosť budúcnosti inak a ďalšie prorocké či konšpiračné dokumenty. Niektoré boli stiahnuté skôr ako ich stihla dopozerať, či rozposlať po priateľoch a známych, keďže boli v podobnom duchu. Presný opak Armagedonu mysle. Zábavnú paródiu na sci-fi a konšpirácie nachádza v snímku Iron Sky: The Coming Race.

***

Dane a smrť sú isté
Svet sa zbláznil a systém je rozbitý. Súčasná civilizácia ešte stále fičí na základoch rímskeho práva potierajúceho všetko barbarské (rozumej kolektivisticko-pohanské, spojené s láskou a vierou). Dane a smrť sú isté vo vzostupe aj páde „rímskeho“ impéria. No ale aby si slávu neodniesli len Rimania, na modernej civilizácii sa podpísali aj GréciVikingovia, dokument aj tu.

V tejto studenej vojne počnúc obsadením Krymu (ako predpovedala jasnovidná Vanga), pokračujúc migráciou v Európe a karanténou pred nákazou, sa finančné toky zastavujú, čo neveští nič dobrého a to nemusí byť nikto ani veštcom alebo vešticou. Nedostatok plodí rebéliu, viď. Spartakus alebo Ninjovia tieňoví bojovníci. Modlime sa, aby nedošlo k vzbure ako vo filme Joker.

Z technického hľadiska je to film na Oskara – za scenár, réžiu, spracovanie a nepochybne herecký výkon hlavného predstaviteľa. Mieša sa v ňom realita a fikcia tak premyslene skonštruovaná, že priam dokonale vykresľuje psychopatológiu mnohých zranených dospelých detí. Verím, že je psychoterapiou pre väčšinu divákov a cez emócie vyvolané filmovými scénami vybijú pocity krivdy, smútku, nespravodlivosti za sociálnu nerovnosť, aby v realite zostali pokojnými. Takže si možno len povieme: „Ako som sa natrápil, kým som všetko stratil.“ v parafráze Pacha Hybského zbojníka.

***

Zmazané zo systému
No a potom si cez film Jaguár rýchlo ozrejmíme, na ktorej strane barikády s názvom „Idealizmus verzus materializmus“ stojíme. Čím či kým sme a či naozaj máme svoj život pod kontrolou. A či sme sa úplnou náhodou neocitli na okraji systému ako I Daniel Blake a v odľahčenej verzii evidencie na „pracáku“ Do naha!, alebo či nie sme iba jeho straumatizovanou bábkou ako v X. – Smazáno ze systému. Skvelá maďarská produkcia, drží v napätí od začiatku až do konca. K „happyendu“ dôjde, ale inak ako v Hollywoode.

Rozbehla sa totiž Veľká hra Molly´s Game. Coronavirus ako biologicko-ekonomická vojna v rámci rozpadajúceho sa systému oslabuje silné ekonomiky, posilňuje slabé meny a ľudí je dosť a ešte sa aj množia. Z duchovného hľadiska udalosti možno označiť za počiatok transformácie. Do akých extrémov svetovládci zájdu, je vo hviezdach. Lebo po každej hospodárskej kríze, recesii, nasleduje vojna. Taká, akú predpovedal aj český Nostradamus – slepý pastýřIrlmaier: „Zlatý vek nastane, až keď bude Praha zničená. Po tretej svetovej vojne.

***

Kniha etikoterapia srdca s rôznymi predmetmi na červenom koberciIndividuálny rozmer
Ľudský život je viac ako súbor fyzicko-chemických procesov. Bolesť lásky cítime v srdci.“ Ako píše Dahlke v knihe Etikoterapia srdca.

Či už ide o umelo vytvorený vírus na eliminovanie nadpriemernej inteligencie v bežnej populácii, označkovanie ľudí, oslabenie ekonomík a prerozdelenie financií kvôli biliónovým stratám alebo nie, na individuálnej úrovni, keď človek zažije negatívnu skúsenosť, tak sa zapíše do hĺbky duše trikrát silnejšie ako tá pozitívna. Náplň na celý svoj život zbaviť sa tých hrubých vibrácií strachu, hnevu a ktoviečoho ešte. Myšlienka je totiž ako kameň hodený do vody. Tie kruhy, ktoré vytvorí sa vrátia späť k človeku. A vraj Turkmenistan zakázal používanie slova koronavírus. Veľmi príjemné opatrenie.

***

Piktogram ženy v ružovom na dveráchNikdy neodvracaj zrak
Už pred pár rokmi Erika zistila, že je lepšie počúvať správy od kamarátok žijúcich v zahraničí ako sledovať predžuté informácie pohlavárov z miestnych televíznych masmédií. Počúva kamarátku z epicentra v Taliansku. Počúva o zákaze vychádzania z domu pod dohľadom amerických vojakov, o výpovedi z práce lekára verného Hippokratovej prísahe pod tlakom neoficiálneho nariadenia neošetrovať ľudí nad 70 rokov, o strachu a obavách z budúcnosti. Nech sa deje, čo deje Nikdy neodvracej zrak.

Vízia hrozby ochorenia a smrti je pre mnohých desivá. Ľudia sú zatvorení doma so svojimi myšlienkami, pocitmi a nútení prehodnocovať priority. Vo virtualite sa premnožili extroverti, aby cez textové príspevky, videá urobili PR svojmu egu. Trávia čas na sociálnych sieťach všelijako. Len pozor na desivé zacyklenie v kruhu The Circle. A v tomto filme v strachu pred smrťou sa môžete stratiť, čo je vlastne realita.

Niektorí s nami do súčasného levelu s názvom „Celosvetová karanténa“ nepokračujú a uzavreli svoju Knihu života aspoň pre aktuálnu inkarnáciu, kým sa nerozhodnú pokračovať v ďalšej ako Piadihajzlík v akcii alebo zvieracie bytosti s poslaním Psej duše.
Pokoj všetkým dušiam!

***

Ryšavo-pruhovaná mačka sediaca na podlahe pred nádobou kvetináčaNevieme hodiny, dňa
– Dones karty. Vyložíš mi. – vydýchne do telefónu vyše 72-ročná mama v zúfalstve zo správ v televízii – Nikdy som to neskúšala, ale teraz… – nedopovie. Nahradí tichom obvyklú frázu: „Nevieme hodiny, dňa.“

– Čoho sa bojíš?! – odvetím – Veď, keď si sa naposledy zobúdzala z narkózy, tak ti hlas povedal, že ešte 11 rokov. Ešte máš čas na umieranie. A aj keď uplynie tých 11 rokov, môže to znamenať len koniec utrpenia, nie smrť. Karty donesiem. – uzavrela som debatu.

Z egyptskej školy mystérií, kolísky filozofií a náboženstiev, tajomstiev uchovávaných, odovzdávaných a tesaných do kameňa ešte z čias zaniknutej Atlantídy je úplne jasné, že žijeme na prelome veku Rýb a Vodnára, na prelome 2160 rokov jedného zodiakálneho znamenia k druhému, v jednom kozmickom veku 25920 rokov pohybu slnečnej sústavy galaxiou. Žijeme v prelomovej dobe, lebo touto inkarnáciou sa môžeme veľa naučiť, veľa zmeniť a na duševnej úrovni sa uzdraviť a vyrásť.

Skvelá lekcia o procese uzdravenia vierou je film Zázraky sa nedejú. A snáď len pápež vie, či konzervatívnym alebo liberálnym smerom sa uberá politika kresťansko-katolíckeho náboženstva. No a vraj sa majú otvárať Vatikánske archívy. Žeby mali proroci predsa len pravdu o poslednom pápežovi aj v proroctve svätého Malachiáša? Od klientky sa Erika dozvedá, že Doreen Virtue poprela svoju činnosť s anjelskými kartami, číslami a inou symbolikou a dala sa na kresťanskú vieru. Koniec sveta, ako ho poznáme je blízko.

***

Hmyz na dreve stola a pod ním viditeľná ženská noha v pančucheEsencie jemných vibrácií
Domácu ponorku v hlave ide vyvetrať von a ako ochranu si, okrem rúška, na krk dáva aromatický náhrdelník s esenciou ruže a jazmínu. Veď aj čierny mor nemal u lekára Nostradamusa  žiadnu šancu vďaka jemnej vôni lupeňov ruží, ktoré vdychoval. Jemné esencie rovná sa jemné vibrácie. Vychádza z vchodových dverí a nad ňou, na vrchu bytovky, hrkúta hrdlička na tú druhú oproti. Kedysi ju sprevádzali na cestách. Vyleteli z cesty priamo pred kapotou jej auta. Dve holubice letiace rozdielnymi smermi do písmena V. Teraz prileteli k nej domov. Neklamný znak (znamenie, indícia), že si má hrkútať doma, nie na cestách. Naladením na jemné láskyplné esencie vnímame synchronicitu. Indície. To, čo je naozaj dôležité. Znamenia ako turistické značky v lese. Nie sú na každom strome, ale keď kráčame a sprevádzajú nás, vieme, že sme na správnom chodníku. Na životnej ceste s poslaním, ktoré si vybrala duša pred inkarnáciou.

Cesta poslania
Z histórie vieme, že múdre a bohaté ženy bývali nepohodlné ako Čachtická pani a tiež vieme, že Ruka, ktorá zviera pero, píše dejiny. Zo žien, ktoré písali históriu si Erika vyberá Kráľovnú Luisu v čase pruskej vojny s Napoleonom, Katarínu VeľkúJanu z Arku pre citeľné poslanie v čase nekonečne trvajúcej vojny, ktoré sa v jednom bode stalo prekážkou politike, ako to už býva vo veľkých hrách mocných. Ako aj v osviežujúcej inej verzii Nikitovky. A vo filme Zlodejka kníh sa načrie viac k zmysluplnosti. Podfukárky a Zlatokopky to majú zdanlivo jednoduchšie. Minimálne pobavia.

***

Esenciálna lampa v tvare domčeka na schodoch a váza so sušenými kvetmi

Cesta domov ešte ďaleko

– Ahoj, ako sa máš v časoch Korony? – spýta sa Erika kamaráta.

– Dobre. – odvetí on – Kedykoľvek vyjdem von do ulíc, sú prázdne. Sloboda a raj pre nás introvertov. – a podá jej knihu poviedok od Hemingwaya.

Ona mu podá titul s názvom CESTA DOMOV JE EŠTE ĎALEKO.

Tak veru, svet nekončí, iba sa tí čo egom škodili a toxikovali, zatvorili zo strachu doma. Pre tvorivých je tento stav energo-informačného kľudu oddychom a požehnaním. Stačí sa vyhýbať sociálnym sieťam, ktoré sa stali veľmi preľudneným miestom extrovertov. A keď vyjdeme konečne z izolácie von, začnú sa diať zázraky ako vo filme Bol som pri tom.

No, poďme sa zatiaľ, začítať. 😉

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore