V procese osobnej transformácie

Vzhľadom k postaveniu planét v mojom osobnom rádixe, vyčleňujem si čas na rekapituláciu a sumarizáciu vnútorných a vonkajších zážitkov, ktoré vyjavujú osud.

Západ slnka pred rokom v Dubaji
Západ slnka pred rokom v Dubaji

***

Rozbitá krištáľová váza

Pripadám si ako krištáľová váza, ktorá sa v rukách sklára ohýba a krúti až do takých tvarov, že sa pod vplyvom nestability zrúti na zem a rozbíja na tisíc kúskov. Každý z črepov odráža iný kontakt s človekom. Už nemôže odrážať iba sklára, pretože stratila tvar. Pretože stratila vieru, že môže byť krásnou a šíriť svetlo, keď upne pozornosť iba jedným smerom a odovzdá sa mu celá.“ Značím si začiatkom roka do Denníka Zjavení slovných spojení v hlave, keď som hlboko v sebe a pomaly začínam kúsky črepov zbierať.

V období, kedy sa zúčastňujem Plesu introvertov. Každý sám doma. V nultom ročníku ďakujeme všetkým, čo neprišli a tešíme sa na budúci rok aj na tých, ktorí sa nemohli zúčastniť, lebo neboli doma. Po dlhých rokoch ma poctí vo februári návšteva inkubusa. Na jar cirkusanti stavajú cirkus na zelenej lúke pripojený elektrickým káblom k bytovke, cítiť pach marihuany na chodbe baráku a odzdravia ma rómski spoluobčania v susedstve mojej susedky.

Dcéra mi píše sen. Spomeniem si naň ráno po ohlásení bombových útokov. Kúpu letenky do Bruselu ruším a čítam na sociálnej sieti výrok kamarátky: „Sme v socializme. Dobrovoľne sa radšej vzdáme slobody cestovania v záujme zachovania života.“ Zvolím intuitívny čchi kung a ženy zobrazené Katarínou Vavrovou a Gertrúdou D v Danubiana – múzeu moderného umenia v máji.

Koncom júna vychutnávam výhľad zo Staromestskej veže nad Orlojom, zmrzlinu z kokosového mlieka na ulici, podnetný výklad zo židovskej synagógy, krásne ohýbajúce telá na balete Rómeo a Júlia, aperol na party lodi a prázdne cd mantier radosti od Hare Krišnu na bicykli „za sto korún alebo milión“. Následne prvý júlový deň počúvam horizontálne ruch veľkomesta cez otvorené strešné okno hotelovej izby.

Západ slnka po roku v novom byte
Západ slnka po roku v novom byte

***

Nakladačka v astrálnej rovine s viditeľnými prejavmi v tej reálnej

– „Viete, niekedy nevieme, prečo náhoda zariadila nehodu práve takto a teraz.“ Ide na mňa opatrne vodár, keď si v lete nachádzam potopu v kuchyni. „Nevieme, aký osud nás kde počká.

– „Nech sa deje, čo sa deje, treba to len prijať.“ Ukončila som jeho rozpaky s úsmevom a premietla udalosti za posledných pár týždňov.

Monokel pod okom po umŕtvujúcej injekcii počas očného mikrochirurgického zákroku, škrtenie hrdla nachladnutím, plač duše cez upchatý noc, obrovská modrina na stehne pravej nohy po poštípaní (h)ovadom, obnovenie monokla pod pravým okom po prasknutí žilky deň po publikácii článku na blogu, menší ťukanec v zákonoch príťažlivosti s neznámym mužom na aute jeho čoskoro ex-manželky. S pánom, čo už rok má smolu a časté kontakty s políciou v čase, kedy si vyhrážky čítam v maily. Na dôvažok vytopený byt počas mojej dlhodobej neprítomnosti. Zviditeľnenie emócií. Znamenia z astrálnej sféry manifestujúce sa v realite. Kto čím rezonuje, tým schádza.

Keď včera bola tma, tak dnes príde ráno. Krájam hlavičku veľkého dubáka. „Hríby sa pražia na cibuľke“ beží mi hlavou mamino ponaučenie, „keď šťava zmodrie, vyhoď ich. Sú jedovaté. Preto na cibuľke.“ Nezmodreli.

Držím maunu.

***

Divozel
Divozel

Tsunami tranzitov

V čase plnom transformačných zmien, ktoré nám udáva postavenie Uránu a iných planét, (samozrejme aj v závislosti od postavenia v individuálnom horoskope) si dávam vypracovať osobný astrologický horoskop a on na mňa hneď zhurta:

– “Pamätám si Vás z Ezoterického festivalu v roku 2004. Prednášal som tému Astrológia a talizmany. Vy ste sa ma zo zadného radu spýtali, akú polaritu má Saturn. Pozitívnu alebo negatívnu.

A ja na neho:

– “Určite som to bola ja?” a odrazu nečakane stojím pred dverami do zabudnutej komnaty minulosti. Píšem Jánošovi, či si nepamätá obsah rozhovoru a mám taký nejasný pocit, že sme sedeli spolu aj s Jožom Karikom a rozprávali sa na nejakú tému, z ktorej vyplynula moja záludná otázka v diskusnej časti prednášky.

– „Odkiaľ toto prirovnanie máte?“ pýtam sa neskôr prekvapene a možno aj trochu ostro.  Pán astrológ vo výklade jedného konkrétneho aspektu v rádixe začiatkom leta použije príklad rozbitej krištáľovej vázy a zbieranie jej jednotlivých kúskov rovnako ako vnímam transformáciu svojej osobnosti ja za posledné obdobie.

– „Používam ho v súvislosti s týmto konkrétnym tranzitom v horoskope.

Konečne rezonancia s víziami vo mne a vnútornou mapou v hlave. Akosi som pozabudla, že pohyb planét na oblohe sa týka aj mňa. Stáva sa. Môžem sa cítiť ako vírus v Matrixe, ale v skutočnosti ním nie som. Len jedným z mikroorganizmov obývajúcich túto Zem. Konečne štruktúra pre opakované rozbitie črepov, rozhádzané puzzle zlievajúce sa v abstraktný obraz. Prístupná mimozmyslovou vnímavosťou planetárnym vplyvom, čoby zrkadlom mikrosveta obyvateľov Zeme konečne po troch rokoch nachádzam štruktúru na fungovanie v realite.

Teraz sa už len pripraviť na ďalšiu vlnu tsunami tranzitujúcich planét od konca novembra do februára.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore